(0 از 5)

رایانش ابری معادل واژه cloud computing می باشد؛ که در فارسی عموما به ارائه سرویس های پردازشی تعبیر می شود. در تعریف عمومی مرکز داده های سخت افزاری و نرم افزارهایی که خدمات پردازشی ارائه میکنند به رایانش ابری موسوم هستند.

رایانش ابری معادل واژه cloud computing  می باشد؛ که در فارسی عموما به ارائه سرویس های پردازشی تعبیر می شود. در تعریف عمومی مرکز داده های سخت افزاری و نرم افزارهایی که خدمات پردازشی ارائه میکنند به رایانش ابری موسوم هستند. مهمترین هدف رایانش ابری ایجاد دسترسی به حجم گسترده ای از منابع محاسباتی در بستر اینترنت است. و پرداخت هزینه ها نیز بر مبنای میزان و مدت زمان استفاده از آن منبع محاسبه می شود.

عملکرد رایانش ابری بر پایه ی اشتراک زمانی است. بدین معنا که چندین کاربر قادر خواهند بود از منابع مختلف رایانه ای به صورت اشتراکی بهره ببرند. این تکنولوژی در شرایطی بوجود آمد که رایانه های مرکزی ابعاد بزرگ و قیمت نسبتا بالایی داشتند در نتیجه امکان تهیه رایانه شخصی برای تمامی کاربران فراهم نبود. با تکنولوژی جدید چند کاربر به یک رایانه مرکزی وصل شده و به صورت اشتراکی از خدمات آن بهره میبردند. از این روی برخی معتقدند خدمات رایانش ابری تکامل تدریجی فرآیند به اشتراک گذاری رایانه هاست.

 در دهه 1970 ایده جدیدی مطرح شد که در آن با وام گرفتن تکنولوژی اشتراک زمانی دانشمندان علوم رایانه توانستند اشتراک فیزیکی ایجاد کنند. روند کار بدین ترتیب است که چند محیط محاسباتی بر روی یک محیط فیزیکی واحد قرار می گیرد. با این فرآیند دیگر نیازی نبود برای هر کاربر به طور جداگانه ساختار فیزیکی ایجاد شود و کاربران می توانستند از ساختارهای فیزیکی یکسانی به طور همزمان استفاده کنند.  

 این خدمات بر بستر اینترنت بوده و کاربر برای استفاده از آن باید هزینه خدمت ارائه شده را بپردازد. به عبارت دیگر رایانش ابری به ارائه سرویس های رایانشی برای سرورها می پردازد. در این مدل، پردازش و محاسبه بوسیله سرورهایی که با هم شبکه می باشند صورت می گیرد؛ ذخیره سازی دیتا متمرکز بوده و دسترسی به خدمات و منابع از طریق اینترنت می باشد. در واقع بجای اینکه اطلاعات خود را روی هارد رایانه خود ذخیره کنید و یا برنامه های کاربردی مورد نیازتان را هر چند وقت یکبار بروز رسانی کنید از سرویسی در بستر اینترنت برای این کار استفاده میکنید.

تاریخچه پیدایش رایانش ابری

رایانش ابری

این اصطلاح اولین بار در سال 1960 و در پی سخنرانی پروفسور جان مک کارتی دانشمند علوم رایانه مطرح شد. مک کارتی معتقد بود رایانش می تواند در زمره ی صنایع همگانی قرار گیرد. واژه ابر در اینجا به صنعت تلفن اشاره دارد. روند کار به این صورت است که تا سال 1990 شرکتهایی که در حوزه ارتباطات راه دور فعالیت میکردند خدمات خود را به صورت خطوط نقطه به نقطه ارائه میکردند اما از این سال به بعد شبکه های خصوصی مجازی را با قیمت پایین تر و کیفیت یکسان به بازار عرضه کردند. بعدها در سال 2002 سایت آمازون مرکز داده خود را بروز رسانی کرد و با این اقدام به گسترش رایانش ابری کمک شایانی کرد. به دنبال این اقدام گوگل و آی بی ام در سال 2007 با همکاری چند دانشگاه پروژه تحقیقاتی بزرگی در زمینه رایانش ابری انجام دادند. 

در رایانش ابری خدمات چگونه ارائه می شود؟

مدل هایی که در رایانش ابری خدمات قابل ارائه هستند به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند.

  1. ارائه سرویس یا IaaS

این مدل پایه ای ترین سرویس در رایانش ابری است و خدمات زیر ساخت مانند ارائه سرور، نتورک، فضای ذخیره سازی، پردازنده و سایر منابع را در برمیگیرد. نگه داری این زیر ساخت همانند زیرساخت های سنتی می باشد.

  1. ارائه بستر یا PaaS

این مدل نرم افزار و سرویس هایی را شامل می شود که کاربر را قادر می سازد با استفاده از ابزارهای عرضه شده بوسیله ارائه دهنده، نرم افزار یا برنامه های کاربردی بسازند. در این مدل کاربر نگران نگه داری از خدمات زیرساخت نیست و این وظیفه به عهده فراهم کننده زیرساخت میباشد.  

  1. ارائه نرم افزار SaaS

این بخش طیف وسیعی از خدمات را دربرمیگیرد. روند کار بدین ترتیب است که کاربر با استفاده از یک حساب کاربری شخصی و رمز عبور می تواند در بستر اینترنت از نرم افزار استفاده کند. بدیهی ست که بروز رسانی و ارائه خدمت در این روش به عهده ارائه دهنده سرویس می باشد. برای مثال تمام شبکه های اجتماعی و نرم افزارهایی که در بستر اینترنت خدمت رسانی میکنند در این زمره جای میگیرند.

و نرم افزار حسابداری سرمایه سیستم یکی از انواع آن است.

به طور کلی رایانش ابری در تمامی زمینه ها اعم از تجاری، ذخیره داده، مدیریت، تحصیلی، هنر، شبکه های اجتماعی، سرگرمی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته جالب توجه این است که براساس پیش بینی گارتنر سرویس IaaS تا سال 2022 بازاری معادل صدمیلیارد دلار خواهد داشت.

چرا رایانش ابری؟

رایانش ابری

امروزه رایانش ابری در زمینه های مختلف مورد استقبال کمپانی های کوچک و بزرگ قرار گرفته است. اما دلیل این اقبال عمومی چیست؟

رایانش ابری امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار میدهد و مدیران تمایل فراوانی به استفاده از آن دارند. در پژوهشی که موسسه آی بی ام با همکاری نشریه اکونومیست انجام داده نشان داده شد که از 572 کسب و کار که مورد بررسی قرار گرفت قریب به سه چهارم آنان یا در حال استفاده از رایانش ابری یا آزمایش آن بودند. بعلاوه این احتمال وجود دارد که ظرف 3 سال آینده 90 درصد این کسب و کارها مشتریان رایانش ابری باشند.

 اما با وجود استقبال فراوان کسب و کارهای تجاری به رایانش ابری عمده کاربران از آن برای جایگزینی برای روندهای پیشین خود استفاده می کنند و تنها 16 درصد آنان قصد ایجاد نوآوری در کسب وکار خود را دارند. دلیل این اشتیاق منافعی ست که این تکنولوژی در اختیار کاربر قرار میدهد. یکی از این موارد انعطاف پذیری آن است.

مزایای رایانش ابری

 

رایانش ابری این امکان را فراهم میکند که کاربران برحسب نیاز خود منابعی خریداری کنند. و از هزینه های اضافی که بر آنها تحمیل می شود جلوگیری کنند چون دیگر نیازی نیست هر شرکت دیتاسنتر اختصاصی خود را بکار ببرد با استفاده از رایانش ابری می توان به شکل آنلاین منابع مورد نیاز را خریداری نمود.

 از طرفی استفاده از رایانش ابری باعث می شود کاربران بتوانند محتوای خود را در دستگاههای مختلفی نظیر موبایل، تبلت و رایانه شخصی ارائه کنند. در رایانش ابری به دلیل تعداد بالای مشتریان تهیه سخت افزار هزینه ی کمتری داشته در نتیجه ی این امر هزینه تمام شده کمتری را به مشتری تحمیل میکند.

در زیرساخت رایانش ابری سرور همیشه فعال است و اشکالات فنی سخت افزار سبب محدودیت دسترسی به سرور نخواهد شد. و این امکان یکی از نیازهای اصلی کسب و کارهای بزرگ است. کمپانی های بزرگ حتی اگر برای لحظه ای از دسترس مشتریان خارج شوند خسارت زیادی را متحمل می شوند چون کاربران زیادی را از دست خواهند داد.

رایانش ابری موجب سهولت در استفاده از خدمات برخط می شود و کاربران نیاز فنی چندانی احساس نمی­کنند.­ در رایانش ابری شما می توانید تمامی خدمات درخواستی خود را با چند کلیک ساده راه اندازی کنید و با سرعت بیشتری به آنها دسترسی داشته باشید که این موضوع در سرعت کسب و کار شما بی تاثیر نخواهد بود.