سرمایه سیستم / سرمایه سیستم /

چرا باید عاشق حسابدارتون باشید؟

(0 از 5)

اگه تا حالا داستان زندگی افراد موفق تو زمینه تجاری رو مطالعه کرده باشین با این جمله زیاد مواجه شدین: پشت هر مدیر موفقی یه حسابدار خبره و باهوش وجود داره!

اما این روزا تنها صاحبان کسب و کار نیستن که به حسابدار نیاز دارن. ما توی زمونه ای زندگی میکنیم که با افرادی روبرو میشیم که از ایده‌های خلاقانه خودشون کسب درآمد می‌کنن و گاهی مجبورن هزینه‌های سنگینی بعنوان مالیات پرداخت کنن. اینجاست که با خلا وجود حسابدار روبرو میشیم. وقت این رسیده که همه‌ی فعالان اقتصادی برای خودشون یه حسابدار کارکشته دست و پا کنن. توی این مقاله به 10 دلیلی که شما به عنوان مدیر یه کسب و کار باید از صمیم قلب عاشق حسابدارتون باشید اشاره می‌کنیم:

دلیل اهمیت حسابدار

1. پرداخت میزان مالیات منصفانه

تجربه‌ی کسب و کارها ثابت کرده افرادی که خودشون شخصاً و بدون مشورت با حسابدار اسناد مالیاتی شون را تکمیل می‌کنن معمولاً موقع پرداخت متحمل هزینه‌های گزاف تری میشن.اطمینان از اینکه کدوم یکی از اسناد مربوط به هزینه و درآمد رو باید ثبت کرد یا کدوم یکی رو باید کسر کرد کار سختیه! ممکنه دچار اشتباه بشید. وجود یه حسابدار حرفه‌ای میتونه از از اشتباهات هزینه‌بر جلوگیری کنه.

2. صرفه جویی در مبالغ مالیاتی

یه حسابدار خوب از آخرین تغییرات قوانین مالیاتی اطلاع داره؛ در نتیجه راههای قانونی کاهش مالیات رو به شما نشون میده.

3. راه‌اندازی کسب و کار

متاسفانه شمار زیادی از کسب و کارها در ابتدای راه با شکست مواجه میشن و یه جورایی با صورت به زمین میخورن. دلیلش اینه که براساس ارقام واقعی طراحی نمیشن اگه شما هم در حال طراحی بیزنس پلن هستید حسابدار میتونه بهتون کمک کنه دید جامع و حقیقی‌تری داشته باشید. حتی اگه در زمینه کار با اعداد کسی به گرد پاتون نمیرسه هم کمک گرفتن از حسابدار باعث میشه با ایده‌های جدیدی روبرو بشید ایده‌هایی که تحت تاثیر ابهام، اریب یا اشتیاق نیستن. یا حتی باعث بشه ایده‌های خودتون رو به روش بهتری به‌کار بگیرید. بیزنس پلنی که مورد تایید حسابدار قرار گرفته دقیقاً همونیه که امتحانشو پس داده و کاملاً آماده اجراست.

4. حجم کار

کاهش حجم کار مسئله‌ی ساده اما خیلی خیلی مهمیه! زمانی که کسب و کارتون به صورت جدی شروع به کار می‌کنه تمام وقت شما به کارهای اجرایی می‌گذره و دیگه وقتی برای رسیدگی به امور مالی کسب و کار نمی‌مونه و هر چی زمان میگذره اسناد مالی شما پیچیده‌تر و حجیم‌تر میشه. اینجاست که به دستان توانمند یه نیروی کار بلد نیاز پیدا می‌کنید.

5. درگیری با قوانین و نیازها

یه کسب و کار در حال رشد دقیقاً مثل یه بچه در حال رشد میمونه.اولش نیازهای ساده‌ای داره ولی با گذشت زمان نیازهاش پیچیده‌تر میشه. قوانین دولتی که شامل حال شما میشن و نیازهای متفاوت تون میتونه میزان زیادی از وقت شما رو به خودش اختصاص بده خصوصاً اگه برآوردن این نیازها در تخصص شما نباشه. اینجور وقتا به سادگی دچار اشتباهات بزرگ و نقصان میشید. یه بار دیگه میگم: وجود یه حسابدار متبحر باعث میشه بتونید از این مخمصه سر دربیارید!!

6. تامین مالی برای رشد کسب و کار

به دلایلی اغلب کسب و کارها برای رشد و توسعه به سرمایه خارجی نیاز دارن. تامین مالی از طریق استقراض از بانک یا منابع دیگه یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های هر کسب و کاریه. سرمایه گذاران عملاقمندن در جریان موارد مالی کسب و کار و میزان بازگشت سرمایه شون قرار بگیرن . حسابدار میتونه با ارائه اسناد مالی به صاحبان سرمایه قوت قلب بده.

7. مدیریت توسعه‌ی کسب و کار

مثل همون بچه‌ی در حال رشد، یک کسب و کار هم میتونه با مشکلات دوران بلوغ روبرو بشه. توسعه ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی کسب و کار می‌تونه بغرنج‌تر از توسعه‌ی دراز مدت باشه و شما رو با مشکلاتی که به جریان نقدی وابستگی دارن مثل مالیات، فضای کاری و کارمندان روبرو کنه. گسترش ناگهانی و بی برنامه حتی می‌تونه شما رو به عقب برگردونه. اینجور وقتا حسابدار شما به عنوان یه ضربه گیر عمل میکنه.

8. حسابرسی

کسب و کارهایی با ابعاد مشخص باید تحت حسابرسی قانونی قرار بگیرن. در این حالت وجود حسابدار الزامیه. با این وجود حتی برای کسب و کارهای کوچیکتر هم یه حسابرس داخلی راه بسیار مطمئنی برای رسوندن شما به اهداف کاریتونه. حسابرس تمامی هزینه‌ها رو پیگیری میکنه و از ممیزی قانونی جلوگیری میکنه.

9. خرید و ادغام کسب و کار ها با هم

خرید یه مؤسسه و ادغام اون با کسب و کار خودتون می‌تونه سریعترین راه برای گسترش یه کسب و کار باشه. اگه تو فکر خرید شرکت رقیب خودتون هستید یا قصد دارید کسب و کار خودتون رو با ادغام در کسب و کار دیگران تکمیل کنید حسابدار باید اولین کسی باشه که باهاش تماس میگیرید. اونا عملی بودن این ایده و اهداف مالی کسب و کار رو ارزیابی میکنن تا اطمینان حاصل کنن همه چیز رضایت بخشه.

10. مشاوره کسب و کار

بیشتر مردم فراموش میکنن که حسابدار میتونه بهترین مشاور آدم باشه. حسابدارا دانش وسیعی دارن که از کار کردن با مشتریان متعدد حاصل شده در نتیجه یه حسابدار با تجربه اغلب مشکلات و چالش‌هایی رو که ممکنه باهاش روبرو بشید از قبل میدونه . حتی میتونه مثل یه پیشگو انتقادات هیئت مدیره رو قبل از اجرای ایده به گوشتون برسونه ، ریسک خطرات احتمالی رو تخمین بزنه و فرصت‌ها رو بهتون نشون بده و در واقع شما رو با راه و چاه آشنا کنه.

اینا 10 دلیلی هستن که باید عاشق حسابدارتون باشید اما دلایل شخصی بیشمار دیگه ای هم ممکنه وجود داشته باشه . دلایل شخصی خودتون رو به این لیست اضافه کنید. یادتون نره که این حسابدار بیچاره این وسط به ابزارهایی هم برای کار نیاز داره که بهش توی انجام هر چه بهتر وظایف کمک میکنه. برای مثال تا حالا یه حسابدار بدون چرتکه یا ماشین حساب دیدین؟ اما این روزا دوره چرتکه و حتی ماشین حساب سراومده. حتی با پیچیدگی کسب و کارهای امروزی نرم افزارهای کامپیوتری هم شاید نتونن درست و حسابی جواب بدن! اگه شما یه تیم حسابداری دارید که دائم باید با هم اطلاعاتشون رو به اشتراک بزارن یاحتی اگه خودتون به عنوان مؤسس یه کسب وکار می‌خواین هر زمان سرتون خلوت بود از هر جای دنیا به دفتر و دستک حسابدارتون سرکی بکشید یا اگه میخواین برای اطمینان بیشتراطلاعاتتون رو روی یه فضای ابری بارگذاری کنید تا موقع سوانح طبیعی یا اتفاقات ساده ای مثل شکستن هارد کامپیوتر یا ریختن لیوان چای تون روی سیستم جان به جان آفرین تسلیم نکنید نرم افزار حسابداری تحت وب بهترین گزینه و نرم افزار حسابداری سرمایه سیستم راست کار شماست! .

در نهایت توصیه میکنیم برای تشکر از زحمات حسابدارتون ویدئوی زیر رو براش بفرستید. موفق باشید.